Notícies‎ > ‎

Trobada amb alumnes de Saint-Paul-Lès-Dax

11 d’abr. 2016, 2:29 publicada per administrador escola
Dijous 7 d'abril, els nostres alumnes de 3r d'Eso de l'optativa de francès van tenir una trobada amb alumnes que venien de França, concretament de Saint-Paul-Lès-Dax, un municipi francès situat al Departament de Les Landes.
La direcció de l'escola, juntament amb els alumnes de 3r i la professora de francès els vam rebre al saló d'actes per donar la Benvinguda, tot seguit els nostres alumnes els van preparar un esmorzar i més tard, van fer un visita per l'escola i després una visita per Caldes.
L'ambient que es va viure va ser molt acollidor, amb moltes cares d'alegria i il·lusió tant per part dels nostres alumnes, com pels alumnes francesos i així com per part de la direcció i de tots els professors i implicats francesos i catalans. Va ser un matí molt intens i positiu.


Comments